Prečo kandidujem za poslanca BSK?

Autor: Marek Norovský | 29.10.2013 o 7:48 | (upravené 30.10.2013 o 0:13) Karma článku: 4,33 | Prečítané:  347x

Príjemný deň a úspešný týždeň prajem vám všetkým! Mnohí sa pýtate prečo a s akým programom kandidujem v najbližších voľbách. Nech sa páči - tu tieto informácie pripájam. Budem rád za každý váš podnet smerom ku konkrétnym riešeniam. Ďakujem vám za podporu.

Mgr. Marek Norovský, Tehelná 25, Bratislava 831 03

kandidát za poslanca Bratislavského kraja č. 18

 

Aby Váš hlas bolo „počuť“ aj po voľbách

 

Kto som

Pred tromi rokmi som úspešne kandidoval za poslanca novomestského miestneho zastupiteľstva. Chcem pokračovať v práci pre svoju mestskú časť aj na inej úrovni, preto som sa rozhodol, že v regionálnych voľbách
(sobota 9. november) budem za Nové Mesto kandidovať aj do župného zastupiteľstva (na volebnej listine mám
č. 18). Post miestneho poslanca je mojou jedinou verejnou funkciou, uchádzal som sa o ňu až po tom, čo sa mi v živote podaril dosiahnuť aspoň malý úspech – založiť firmu a zamestnať niekoľkých ľudí. V prípade, že aj moja druhá kandidatúra bude úspešná, budem si dávať dobrý pozor, či sa dajú zvládnuť oba poslanecké mandáty. Ak nie, jedného z nich sa vzdám, nefandím totiž novodobému slovenskému „národnému športu“ – zbieraniu verejných funkcií. (Keďže však v oboch prípadoch nejde o funkciu na plný úväzok, som presvedčený, že to pôjde, inak by som do toho nešiel.)

 

Môj (zatiaľ) krátky životný príbeh

Mám 33 rokov a v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto som doma celý život, žijem tu odmalička.
Rodičia sú okrem iného úspešní športovci: moja mama Darina bola basketbalistka (Slovan Bratislava, reprezentácia ČSSR), otec Pavol bol hokejový brankár (Slovan i reprezentácia ČSSR). Po uliciach tejto časti hlavného mesta, ktorá je aj Vaším domovom, ma rodičia „kočíkovali“, vodili do škôlky, chodieval som po nich do základnej školy. Kedysi, keď novomestské ulice ešte neboli „zapratané“ autami, sme sa ako školáci po nich naháňali... ( Najprv za loptou, neskôr za dievčatami
:) ) Z Nového Mesta som pred 15-timi rokmi (1999) na chvíľu odišiel do zahraničia za prácou a novými skúsenosťami. Začínal som ťažkou drinou – prácou na lodi. Neskôr sa mi podarilo nájsť si v Nemecku lepšie miesto v oblasti cestovného ruchu a postupne som prešiel množstvo regiónov v Európe. O tri roky (2001) som sa do Nového Mesta vrátil a začal som v Bratislave študovať na Univerzite Komenského. Bol som bohatší o množstvo poznatkov, skúseností, ale aj o tvrdo zarobené peniaze, ktoré sa mi zišli počas štúdia na vysokej škole a neskôr na štart vlastného podnikania. Popri univerzite i po jej absolvovaní som stále brigádoval či pracoval. Zažil som aj pracovné týždne, keď som spával 3-4 hodiny denne, aby som stíhal prácu i štúdium. Prešlo zopár rokov a spoločne s partiou známych som sa aj na základe skúseností zo zahraničia rozhodol založiť si firmu – malú cestovnú agentúru. Začiatky neboli ľahké a niekedy nám po zaplatení všetkých nákladov a daní zostávalo, ako sa vraví – akurát tak na suché rožky a vodu z vodovodu. Ale nevzdali sme to... Dnes ide o niečo väčšiu spoločnosť, nemáme veľké oči, rastieme pomaly, postupne a na základe toho, že systematicky skvalitňujeme naše služby. Zamestnávame viacej ľudí ako na začiatku a darí sa nám tiež „nosiť“ zahraničných turistov na Slovensko, čo považujem za určitý príspevok k rozvoju domáceho cestovného ruchu. (Naša spoločnosť taktiež sídli v  Novom Meste.)

 

Rodina, hodnoty a verejný život

Som šťastne ženatý, s manželkou sme spolu 10 rokov a čakáme dieťa. Všetko, čo dnes mám, som si musel zaslúžiť a tvrdo odmakať. Len tak sa dajú dosahovať malé či väčšie úspechy. A platí to aj vo verejnom živote
či v politike (aspoň pre mňa). Kandidujem aj preto, aby moje deti mohli jedného dňa o mne povedať, že som robil správne veci nielen pre nich, ale pre každé dieťa v našom kraji. Chcem, aby deti mali kde športovať a tráviť voľný čas, aby mladí mohli cestovať na zaujímavé študijné pobyty, aby stredné školy v kraji mali,
čo potrebujú. Aby kraj konečne začal robiť efektívne opatrenia na odľahčenie našich významných ciest
od mimobratislavských áut (v Novom Meste najmä Vajnorská a Račianska), napríklad budovaním vhodne umiestnených záchytných parkovísk. A chcem, aby Váš hlas bolo „počuť“ aj po voľbách: Dnes, aj „vďaka“ súčasným župným poslancom za Nové Mesto, máte veľmi málo informácií o tom, čo je samosprávny kraj a o čom rozhoduje. Chcem to zmeniť a pravidelne Vás (minimálne letákmi) informovať o dianí na župe. ...ak máte podobnú predstavu o verejnom živote a budúcom fungovaní našej regionálnej samosprávy, navštívte, prosím, v sobotu 9. novembra svoju volebnú miestnosť. Možno sa napokon rozhodnete hlasovať za iných kandidátov, svoje volebné právo však nenechajte nevyužité.

S úctou,

Marek
 

 

Môj program pre funkčné obdobie poslanca 2013-2017

DOPRAVA

  • Budem podporovať budovanie záchytných parkovísk pred vstupom do našej mestskej časti, s cieľom znížiť zaťaženie dôležitých dopravných tepien, ktoré prechádzajú Novým Mestom – najmä Račianska a Vajnorská. Záchytné parkoviská je potrebné situovať tak, aby „mimobratislavčania“ hneď po zaparkovaní svojich áut mohli nastúpiť na MHD. (pozn.: z programu D. Krajcera)

  • Budem sa zasadzovať o rozvoj zelenej dopravy v našom regióne, a to podporou dopravy s nízkymi emisiami (koľajová doprava, autobusy s nízkymi emisiami, viac cyklotrás) – pre lepšie životné prostredie.

DETI A ŠKOLSTVO

  • Budem sa usilovať o kvalitnejšie školy – vytváraním finančných podmienok pre lepšie materiálne vybavenie a rekonštrukcie škôl v pôsobnosti kraja.

ŠPORT

  • Budem za neustále zveľaďovanie, revitalizáciu i vznik športovísk, vytváranie športových krúžkov, podujatí a aktivít pre deti a mládež aj zo slabších sociálnych rodín. Musíme sa začať snažiť bojovať proti pasivite a závislosti mládeže na počítačových hrách, sledovaní TV a internete.

KULTÚRA

  • Budem presadzovať organizáciu zmysluplných, transparentných a nepredražených kultúrnych akcií a podujatí s cieľom zviditeľniť BSK a MČ Nové Mesto a bratislavských umelcov, aj prostredníctvom partnerskej spolupráce s inými regiónmi v zahraničí.

CESTOVNÝ RUCH

  • Budem za kontinuálny rozvoj cyklotrás a turistických trás v kraji.
  • Budem sa zasadzovať za systematické opatrenia na pritiahnutie zahraničných turistov do Bratislavského kraja prostredníctvom propagácie nášho kraja najmä v okolitých krajinách.

OTVORENÁ SAMOSPRÁVA

  • Budem občanov pravidelne a aktívne informovať o dianí v regionálnej samospráve.

Prečo kandidujem s podporou hnutia NOVA?

Pretože sú v ňom perspektívni a múdri ľudia, ktorí to s naším krajom úprimne myslia dobre. Program hnutia NOVA je súbor systematických a praktických riešení, ktoré môžu reálne zmeniť veci k lepšiemu. Či a v akej miere sa to naozaj stane, je teraz vo Vašich rukách. Verím, že právo zvoliť si svojich zástupcov využijete. Ďakujem za každý váš hlas, ktorý pomôže naštartovať skutočné a potrebné zmeny v našom kraji.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?