Široký, Babiš, J&T, ovečky a tulipány...

Autor: Marek Norovský | 3.11.2013 o 16:25 | (upravené 4.11.2013 o 13:15) Karma článku: 13,96 | Prečítané:  3502x

V mestskej časti Bratislava – Nové Mesto plánujú veľké developerské aktivity firmy magnátov J. Širokého, A. Babiša či finančná skupina J&T. Pre starostu Rudolfa Kusého je však dôležitejšie schránkovať občanom letáky napríklad o tom, že z centra pre bezdomovcov utiekli dve ovečky.

Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý počas predvolebnej kampane veľmi rád bombarduje obyvateľov jednej z najväčších mestských častí Bratislavy letákmi, ktoré vyrába i schránkuje za ich peniaze. Letákov je spravidla 23 000 kusov. Treba zaplatiť tlač, grafickú úpravu, roznos a nie sú to lacné záležitosti. Peniaze, ktoré takto R. Kusý používa na osobný marketing, by sa určite dali využiť napríklad na opravu škôl či revitalizáciu viacerých verejných priestorov. Som tiež obyvateľ tejto mestskej časti, preto by som sa s vami rád podelil o obsah týchto letákov, ktoré sa dokonca často tvária ako oficiálne listy starostu. A v závere tohto blogu sa s Vami podelím aj o informácie, ktoré sa pánovi starostovi do letákov akosi „nezmestili“.


Pán starosta sa zrejme vo svojom úrade nudí a chce ďalšiu platenú funkciu. Z prvého letáku sme sa dozvedeli, že pán starosta ide kandidovať do VÚC a že ďakuje každému kto podpíše petíciu za jeho kandidatúru. V druhom ľudí informuje napríklad o tom, že z istého centra pre bezdomovcov utiekli dve ovečky. (Pán starosta chce, aby boli ľudia informovaní a nebude predsa také mimoriadne dôležité veci občanom zatajovať!).

 

V ďalšom letáku informuje aj o tom, že účastníci brigády môžu počítať s domácim gulášom, ktorý dostanú zadarmo. (Brigáda je síce jeho predvolebná akcia, ale starosta si leták aj guláš zaplatil z úradných financií).

 

Dobré správy doručil pán starosta aj dôchodcom. Tu trochu šetril, lebo poslal „ iba“ 9000 listov. Ponúkal im koncert Lúčnice, predstavenia SND, RND, cvičenia pamäti a ďalšie akcie. Samozrejme všetko zadarmo (teda na účet všetkých obyvateľov mestskej časti).

 

Tesne pred voľbami sa tiež dozvedáme, že pán starosta organizuje Šarkaniádu, len stačí prísť, všetko je opäť zadarmo. Nie ste na šarkany, nevadí. Z ďalšieho letáku sa dočítate, že pár dní pred voľbami môžete dostať zadarmo tulipány. Už v čase volebného moratória R. Kusý organizuje „Noc lampiónov“. Samozrejme, platiť nemusíte nič, lebo starosta si všetky tieto svoje predvolebné akcie zaplatí z verejných financií.

 

Celkovo náš pán starosta pred voľbami do VÚC naschránkoval vyše stotisíc kusov svojich propagačných tlačovín, ktoré si zaplatil z peňazí všetkých Novomešťanov. Veď čo je to pre samosprávu mestskej časti nejakých tridsať – štyridsať tisíc eur v rozpočtovom roku navyše! (Odhadovaná cena grafickej úpravy, tlače, roznosu letákov, prípravy a organizácie akcií).

 

A čo sa pánovi starostovi do desiatok tisícov jeho letákov nezmestilo?


1. Informácie o tom, ako to bude s výstavbou 28-poschodovej budovy a ďalších objektov, najmä bytov, ktoré má podľa architektonickej štúdie v pláne stavať na Račianskej ulici firma Wigro Trade Center a.s. z portfólia Juraja Širokého.


2. Informácie, čo sa v najbližšej budúcnosti plánuje na mieste futbalového štadióna INTER-u. Starosta už dlhý čas disponuje informáciami, že finančná skupina J&T ho chce zbúrať a celé územie zastavať obytnými budovami a obchodmi.

 

3. Informácia o tom, ako bude v budúcnosti vyzerať 150-hektárové územie Istrochemu, ktoré teraz spravuje firma Istrochem Reality, a.s. (dcérska firma Agrofertu Andreja Babiša).

4. Informácie, ako sa bude riešiť doprava na Podkolibskej ulici, keďže J&T plánuje na Kolibe v areáli filmových štúdií postaviť vyše 100 nových bytov.


Na akciách, počas ktorých sa bude diskutovať o týchto témach, sa veľmi rád zúčastním a nebudem chcieť guláš ani tulipán zadarmo! Verím, že hovorím za mnohých obyvateľov Nového Mesta z dotknutých lokalít.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?